ZKVALITŇUJEME ŽIVOT PEČUJÍCÍCH OSOB V NAŠEM REGIONU
UMOŽŇUJEME ODPOČINEK
Naše služby
AKTUÁLNĚ
Jsme zakládající členové Společnosti pro homesharing!
Dne 7. listopadu 2024, po šesti letech rozvoje sdílené péče o děti s intelektovým znevýhodněním v Česku, vznikla Společnost pro homesharing. Křest této nové organizace se uskutečnil na první odborné konferenci o homesharingu v ČR.
Cílem této nové organizace je dbát na kvalitu a zachování principů sdílené péče o děti a mladé lidi s intelektovým znevýhodněním, propojovat organizace poskytující v ČR homesharing, usilovat o jeho ukotvení v systému podpory. Zároveň se bude věnovat osvětové činnosti.
V rámci individuálního projektu "Podpora sociální práce, sociálních služeb a neformálně pečujících na území Olomouckého kraje" spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus jsme v létě 2024 uskutečnili první akci v rámci našeho projektu "Pobyty pro rodiny pečující o děti se zdravotním postižením a pro osoby se zdravotním postižením – 25. část".
V Malenovicích pod Lysou horou jsme strávili tři slunné dny, během kterých jsme se s klienty vydali do přírody, na bazén, na bowlnig a vyzkoušeli si dokonce prožitkovou arteterapii.
Zet-My realizuje od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2026 projekt "Zet-My - podpora pečujících prostřednictvím homesharingu a odlehčovací služby", který je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost+. Cílem projektu je přispět k řešení problému přetížení pečujících osob vytvořením propojené sítě odborných a podpůrných neformálních služeb v Olomouckém kraji. Toho bude dosaženo prostřednictvím dvou klíčových aktivit: pobytové formy odlehčovací služby a realizací homesharingu pro lidi s kombinovaným, mentálním postižením a osoby s poruchou autistického spektra. Výstupem projektu bude zajištění víkendové pobytové odlehčovací služby s kapacitou 3 lůžek a spárování až 20 rodin s hostiteli.
Naše terénní odlehčovací sociální služba ZET je díky Evropskému fondu pro regionální rozvoj a Ministerstvu pro místní rozvoj od března 2023 posílena o nový elektromobil, díky němuž jsme flexibilnější a dokážeme pružněji reagovat na potřeby našich klientů. Nesmírně si této podpory vážíme a děkujeme panu Martinu Prvému za pomoc v zajištění všeho potřebného, včetně příslušenství.
Bude další NOC DŮSTOJNOSTI 2025!
2024: Jak se podařilo záměr naplnit? A co je ještě třeba udělat? – to jsou témata Noci důstojnosti 2024.
Dovolujeme si Vás již potřetí pozvat na Noc důstojnosti v Olomouci, která proběhne dne 6. 1. 2024 od 18 h v katedrále sv. Václava během mše svaté, při tříkrálové pobožnosti. Mše svatá v katedrále bude sloužena s přímluvou za Dorotu Š., pečující osoby, klienty a zaměstnance sociálních služeb pomocným biskupem Antonínem Baslerem. Připomínáme si příběh Doroty Š. a situaci všech lidí s mentálním postižením, kteří jsou ohroženi nevhodným nastavením českého systému sociálních a zdravotních služeb a dalších lidí s mentálním postižením, kteří trpí následkem nevhodně nastavené péče v systému.
Pražská Noc důstojnosti proběhne 7. 1. a začne 10 minut před 17 hodinou u výstupu z metra na Palackého náměstí a potrvá do 18:30.
Záměrem akce je uctít památku Doroty Šandorové, klientky jindřichohradeckého domova pro osoby s postižením, která byla v noci z 6. na 7. ledna 2021 zabita pracovníkem v přímé péči, a také připomenout situaci všech lidí s mentálním postižením.
Vychutnej si přítomnost...s homesharingem!
Stále hledáme parťáky pro děti s postižením, buď jedním z nich!
Novinky z projektu Akcelerátor osamostatňování!
Náš projekt Šance na samostatnost všech dětí s postižením reaguje na grantovou výzvu Akcelerátor osamostatňování, kterou chce nadační fond Abakus navázat na dlouhodobou podporu služeb pro usnadnění běžného života rodin dětí se zdravotním znevýhodněním.
Stále častěji se setkáváme s pečujícími, pro něž je představa budoucnosti jejich dětí velmi stresující otázkou, na kterou neznají odpověď. My jim pomáháme hledat cesty...
KULATÝ STŮL
Dne 8. 11. 2023 proběhl v rámci tohoto projektu Kulatý stůl s tématem "Jak nejlépe zohlednit skutečné potřeby osob se zdravotním postižením a pečujících při procesu plánování sociálních služeb?" pod záštitou 1. náměstka hejtmana Mgr. Ivo Slavotínka. Kulatý stůl se uskutečnil v rámci projektu "Šance na samostatnost všech dětí s postižením" financovaného NF Abakus. Záměrem bylo také všechny přítomné upozornit na iniciativu Rok důstojnosti. Diskutovalo se nejen o zkvalitnění sociálních služeb, ale především o skutečných potřebách pečujících rodin dětí s těžkým zdravotním postižením a o možnostech pečujících rodin a vlivu na budoucnost jejich dětí v systému sociálních služeb.